Rodzaje zabiegów

 

Fizykoterapia, Kinezyterapia, Zabiegi manualne

 

Bioptron

Terapia światłem stymuluje i modeluje procesy naprawcze i regeneracyjne, jak również procesy systemu obronnego organizmu człowieka. Wspomaga ona procesy gojenia się ran, uśmierza ból, leczy schorzenia dermatologiczne i problemy skóry, leczy Sezonowe Zaburzenia Afektywne (SAD) (zespól chronicznego zmęczenia, obniżona motywacja, zwiększona potrzeba snu).

 

Interdyn

Prądy interferencyjne o regulowanej częstotliwości stosowane głównie jako zabieg przeciwbólowy, w przekrwieniu czynnym tkanek oraz w pobudzeniu osłabionych mięśni szkieletowych.

 

Jonoforeza

Zabieg polega na wprowadzeniu do tkanek środka leczniczego za pomocą stałego prądu elektrycznego. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudza krążenie krwi.

 

Krioterapia miejscowa

Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia uśmierza ból, zmniejsza napięcie mięśniowe, obrzęki oraz proces zapalny. Zabieg stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych.

 

Laser

Precyzyjne naświetlanie tkanek położonych głęboko pod skórą za pomocą światła laserowego o parametrach biostymulacyjnych. Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie. Dodatkowo laseroterapia ma działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i rozkurczowe.

 

Magnetoterapia

Terapia zmiennym polem magnetycznym o małej częstotliwości. Wytwarzane pole magnetyczne równomiernie przenika przez ciało pacjenta i wspomaga wszystkie procesy regeneracyjne. Pole magnetyczne wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, rozszerza naczynia krwionośne.

 

Prądy Tens

Metoda elektrycznej stymulacji nerwów. Silny prąd przeciwbólowy, który podczas swojego przepływu powoduje drżenie mięśni i wibrację zmniejszając ich napięcie, co dodatkowo zwiększa efekt przeciwbólowy.

 

Solux

Zabieg fizykoterapeutyczny polegający na zastosowaniu promieniowania podczerwonego w celach leczniczych. Efekt zabiegu zależy od zastosowania specjalnego filtra - niebieskiego, bądź czerwonego. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, zwiększa przepływ przez tkanki krwi tętniczej, zmniejsza napięcie mięśni, pobudza receptory cieplne skóry.

 

Tlenoterapia

Tlenoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń wynikających z niedokrwienia i niedotlenienia tkanek, a więc przewlekłego zapalenia oskrzeli, miażdżycy zarostowej, chorobie niedokrwiennej serca, miażdżycy naczyń mózgowych. Działa korzystnie również w przypadkach przemęczenia i braku energii.

 

Ultradźwięki

Są to fale akustyczne o wysokiej częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Charakterystyczną właściwością energii ultradźwiękowej jest jej oddziaływanie termiczne, dzięki któremu można nagrzewać niedostępne, głęboko położone tkanki. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, rozszerza naczynia krwionośne, hamuje procesy zapalne i zmniejsza napięcia mięśniowe.

 

Gimnastyka

W naszej ofercie posiadamy gimnastykę indywidualną przyrządową, zbiorową (kręgosłupową oraz oddechową), gimnastykę w basenie solankowym, rowery treningowe, a także platformę wibracyjną.

Kluczowym działaniem każdej gimnastyki jest korekcja i usprawnienie układu ruchu.

 

Zabiegi balneologiczne, Hydroterapia, Ciepłolecznictwo

 

Masaż podwodny

Natrysk silnym strumieniem z węża pod powierzchnią wody w wannie, który powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu. Znacznie poprawia samopoczucie i przemianę materii.

 

Bicze szkockie

Zabieg polegający na masowaniu ciała uderzeniami strumienia wody, na przemian gorącej i zimnej, pod ciśnieniem 1,5 – 3 atmosfer. Zabieg powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Działa odprężająco i uspokajająco.

 

Masaż wirowy kończyn górnych i dolnych

Podwodny masaż kończyn górnych i dolnych stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła. Ruch wirowy wody zmniejsza napięcie mięśni, rozluźnia blizny tkanek i przykurcze, poprawia koordynację nerwowo-mięśniową, zmniejsza zastój żylny i obrzęki.

 

Hydromasaż

Kąpiel w wannach z hydromasażem poprawia krążenie krwi w organizmie, co powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie miejsc zmienionych chorobowo. Masaż podwodny działa głównie uspokajająco i relaksująco, powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

 

Kąpiel perełkowa

Poprzez dysze w dnie wanny dostają się pęcherzyki powietrza, która delikatnie podrażniają skórę, wpływając w ten sposób korzystnie na autonomiczny układ nerwowy oraz napięcie mięśni. Pęcherzyki powietrzne masując skórę poprawiają jej ukrwienie. Kąpiele perełkowe wskazane są w stanach czynnościowych serca i układu krążenia, niezaawansowanej miażdżycy naczyń krwionośnych i bezsenności. Działają odprężająco, regenerująco i rozluźniają napięcie mięśniowe.

 

Kąpiel solankowa

Kąpiel lecznicza wpływająca na autonomiczny układ nerwowy powodując zwiększenie ukrwienia skóry, zmniejszenie pobudliwości nerwów, normalizację ciśnienia krwi oraz polepszenie regulacji krążenia krwi.

 

Kąpiel ozonowa

Kąpiel w wodzie nasyconej mieszanką ozonowo - tlenową połączona z hydromasażem ciała. Ozon i tlen przenikają bezpośrednio przez skórę poprawiając ukrwienie i odżywienie wszystkich tkanek, a zwłaszcza kończyn dolnych, serca i mózgu. Ma działanie przeciwzakrzepowe, bakteriobójcze, przeciwzapalne, regenerujące tkanki i usprawniające funkcje intelektualne.

 

Kąpiel ozonowa sucha

Zabieg polegający na zastosowaniu mieszaniny ozonowo – powietrznej. Ozon i tlen przenikają bezpośrednio przez skórę, poprawiając ukrwienie i odżywienie  wszystkich tkanek, zwłaszcza kończyn dolnych, serca oraz mózgu. Posiada działanie przeciwzakrzepowe  i przeciwmiażdżycowe, przyśpiesza gojenia ran.

 

Kąpiel CO2 (kwasowęglowa)

Kąpieli z wykorzystaniem wody nasyconej dwutlenkiem węgla. Działanie polega głównie na rozszerzeniu naczyń, dlatego skóra w miejscu kontaktu z wodą ulega wyraźnemu zaczerwienieniu na kilka minut. Poprawia krążenie w naczyniach wieńcowych serca i reguluje ciśnienie tętnicze.

 

Kąpiel CO2 (kwasowęglowa) sucha

Zabieg polega na tym, że dwutlenek węgla rozpuszczany jest w parze wodnej, a pęcherzyki gazu wchłaniane są przez skórę rozszerzając naczynia tętnicze i żylne powodując obniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie akcji serca oraz spadek poziomu cukru we krwi. Zabiegi w gazowym dwutlenku węgla czyli tzw. zabiegi suche zalecane są m.in. w przypadku współistniejących schorzeń kardiologicznych lub naczyniowych mózgu, gdzie stosowanie obciążających hydrostatycznie i termicznie kąpieli kwasowęglowych mokrych jest wykluczone.

 

Okłady borowinowe

Zabieg polegający na okładaniu ciepłym torfem organicznym określonych okolic ciała np. barków, kręgosłupa lędźwiowo – krzyżowego, bioder. Zabieg ma więc charakter lokalny i łączy w sobie specyficzne (głownie przeciwzapalne, przeciwbólowe i rozluźniające) działanie borowiny oraz ciepła.

 

Okłady fango

Jest to mieszanina parafiny z dodatkiem pyłu wulkanicznego.  Masa ta jest rozgrzewana do ok. 50 st. C, a następnie przykłada na chore miejsce. Okład ma działanie przegrzewające. Efekt ten osiągamy poprzez szybkie i długotrwałe rozgrzanie mięśni. Prowadzi to do zmniejszenia napięcia mięśniowego, a co za tym idzie do złagodzenia dolegliwości bólowych. Dodatkowym działaniem okładów fango jest usuwanie szkodliwych  i toksycznych produktów przemiany materii.

 

Inhalacja Amsa

Wykonywana za pomocą unikalnego inhalatora laryngologicznego. Służy leczeniu, wspomaganiu leczenia oraz profilaktyce: ostrego i przewlekłego zapalenia zatok (sinusitis), patologii trąbek słuchowych (Eustachiusza) oraz zapalenia ucha środkowego i jego następstw.

 

Masaże

 

Aquavibron

Rodzaj masażu mechanicznego przy użyciu wibracyjnej głowicy napędzanej prądem wody. Działanie zabiegu polega na poprawieniu miejscowego krążenia, zwiększeniu sprężystości tkanek, rozluźnieniu mięśni, usprawnieniu krążenia limfatycznego i zmniejszeniu bólu.

 

Łóżko masujące CERAGEN

Urządzenie do termomasażu wykorzystujące akupresurę, chiropraktykę, masaż, moksę, termoterapię oraz promieniowanie podczerwone do rozluźniania mięśni, redukcji bólu i neutralizowania objawów stresu.

 

Hydro Jet

Nowoczesne urządzenie do masażu wodnego poprzez powłokę kauczukową, która oddziela ciało od wody. Masaż ten działa odprężająco na cały organizm i łagodzi objawy bólowe kręgosłupa i stawów. Łączy w sobie element siły, ciepła i wody wspomagające relaks, wypoczynek i odnowę biologiczną.

 

Masaż limfatyczny – pneumatyczny BOA

Drenaż limfatyczny lub masaż uciskowy z użyciem aparatu działającego na zasadzie pneumatycznego ucisku. Napełniające się powietrzem komory rękawów pobudzają naturalne krążenie limy i krwi. Dzięki zabiegowi usuwamy zalegające toksyny. Masaż stymuluje drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływa na uelastycznienie i odżywienie tkanek. Pomaga we wchłanianiu obrzęków.

 

Masaż klasyczny

W masażu wykorzystuje się bodźce mechaniczne w celu leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych. Ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające, odprężające i wzmacniające mięśnie.

 

Nowości w ofercie:

 

Densytometr - badanie gęstości kości

 

W bazie zabiegowej istnieje możliwość wykonania profesjonalnego badania gęstości kości nowoczesnym densytometrem Sunlight Omnisense firmy BeamMed.  

Badanie gęstości kości jest szybkim i prostym badaniem, dzięki któremu lekarz ocenia się stan zdrowia kości, a w przypadku nieprawidłowości jest pierwszym etapem leczenia zapobiegającemu wystąpieniu w przyszłości złamań kości. W badaniu wykorzystuje się niskie dawki promieniowania X (1/10 średniej dawki promieniowania wykorzystywanego podczas RTG klatki piersiowej), które pozwalają określić stopień ubytku masy kostnej. Dzięki wynikom densytometrii lekarz będzie mógł ocenić, czy pacjent znajduje się w grupie ryzyka. Ponieważ osteoporoza jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych, wykonanie tego krótkiego i bezbolesnego badania pozwoli ocenić stan kośćca i odpowiednio wcześniej wdrożyć kurację.

Badanie densytometrem wykonują wyniki analizują wysoko wykwalifikowani specjaliści i lekarze.

Gość po wykonanym badaniu zgodnie z życzeniem otrzymuje wynik w postaci raportu i  tabelkę do odczytu wyników.

Badania są wykonywane od poniedziałku do piątku 10:00 - 14:00 po uprzedniej rejestracji w recepcji bazy zabiegowej osobiście lub telefonicznie

Koszt: 50,00 zł  za badanie

Sanatorium Uzdrowiskowe Bałtyk jest jedynym obiektem posiadającym densytometr, a możliwość wykonania badania gęstości kości na miejscu jest dodatkowym atutem wyborze najkorzystniejszej oferty wypoczynku rehabilitacyjno - leczniczego.

 

Laser wysokoenergetyczny HILT - Hilterapia

Terapia laserem wysokoenergetycznym jest bezbolesna i nieinwazyjna. Można ją stosować nawet w przypadkach ostrych stanów zapalnych.

 

SALUS - TALENT

Zabieg polegający na miejscowym przyłożeniu precyzyjnego, silnego pola magnetycznego przenikającego nawet przez warstwy odzieży, tkanek i kości, stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała.

 

Terapia manualna zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych

Specjalistyczna terapia, która stwarza możliwości terapeucie pełnego poznania problemu zdrowotnego pacjenta i scalenia wszystkich możliwych działań prowadzących do poprawy stanu zdrowia pacjenta.

 

Świecowanie uszu

Wspaniała metoda na oczyszczenie uszu z zalegającej woskowiny i innych zanieczyszczeń. Zabieg ten polecany jest dla osób z infekcja górnych dróg oddechowych, cierpiących na migrenę, zaburzenia snu czy niedosłuch.

 

 

Kąpiel borowinowa

Kąpiel lecznicza z wykorzystaniem borowiny, czyli specjalnego rodzaju torfu zawierającego duże ilości substancji organicznych. Powoduje łagodne przegrzanie organizmu, rozluźnienie mięśni. Przegrzanie tkanek powoduje zwiększone pocenie się i wydalanie soli, tłuszczów, cholesterolu, kwasu moczowego, kwasu mlekowego. Działa przeciwbólowo i wpływa na działanie gruczołów dokrewnych.

Relaks Dla Dwojga
2017
Klasyczny Pakiet Kuracyjny
2017
Sylwester FIRST MINUTE!
2017