Profile leczenia

 

Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej w Sanatorium Uzdrowiskowego „Bałtyk” w Kołobrzegu to nowoczesna baza zabiegowa o powierzchni ponad 2200m² świadcząca usługi w zakresie diagnostyki, rehabilitacji, leczenia oraz profilaktyki zdrowotnej chorób układu ruchu oraz układu oddechowego.

 

Zapewniamy naszym pacjentom pomoc w szybkim powrocie do zdrowia dzięki wiedzy, pracy i wieloletniej praktyce naszych specjalistów.

Holistyczne podejście do pacjenta dzięki indywidualnym konsultacjom medycznym, nowoczesne metody i programy leczenia połączone z wypoczynkiem w naszym Sanatorium to gwarancja sukcesu w odzyskaniu zdrowia.

 

Dysponujemy gabinetami terapii manualnej i fizjoterapii, salą do ćwiczeń manualnych i zajęć grupowych.

Zapewniamy także możliwość wykonania dodatkowych badań laboratoryjnych, porad dietetycznych oraz konsultacji lekarskich.

 

Zajmujemy się leczeniem:

  • w zakresie układu narządu ruchu

  • w zakresie ortopedii i traumatologii (stany po artroskopii stawów, stany pourazowe, stany po endoprotezoplastyce, zespoły bólowe kręgosłupa o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym)

  • w zakresie neurologii i neurochirurgii (zespoły bólowe kręgosłupa, po operacjach kręgosłupa)

  • w zakresie układu oddechowego (nieżyty dróg oddechowych)

Metody terapeutyczne, jakimi się posługujemy:

  • kinezyterapia: gimnastyka lecznicza (indywidualna i zbiorow), terapia manualna, kinesiotaping;

  • masaż: klasyczny, limfatyczny, mięśniowo – powięziowy;

  • fizykoterapia: elektrostymulacje, ultradźwięki, jonoforeza, prądy interferencyjne, TENS, krioterapia, laser punktowy, laser wysokoenergetyczny HILT;

  • balneoterapia: kąpiel borowinowa, kąpiele solankowe, perełkowe, ozonowe, okłady borowinowe i okłady fango, inhalacje;

  • hydroterapia: hydromasaż, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, bicze szkockie;

 

Przebieg leczenia

Po wstępnej konsultacji lekarskiej, dokładnym wywiadzie i diagnostyce przeprowadzonej przez naszych lekarzy, każdy z kuracjuszy otrzymuje indywidualny plan leczniczy. Po wizycie lekarskiej rozplanowywane są wyznaczone zabiegi. Istnieje możliwość modyfikacji planu leczenia, jednakże zawsze wymaga ona konsultacji z lekarzem specjalistą.   

Relaks Dla Dwojga
2017
Klasyczny Pakiet Kuracyjny
2017
Sylwester FIRST MINUTE!
2017