Pijalnia Wód

 

Pijalnia Wód Leczniczych S.U. Bałtyk zaprasza od poniedzialku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00. W sprzedaży: wody lecznicze, herbaty ziołowe, świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne.

 

WODY LECZNICZE 175 ML   CENA: 3 Zł

Franciszek          Henryk                 Jan

Słotwinka           Józef                     Zuber

HERBATY ZIOŁOWE 200 ML  CENA: 4ZŁ

Bronchisan fix  Cardiosan fix   Diabetosan fix   Gastrosan fix   

Hepatosan fix  Nervosan fix  Senosan fix   Urosan fix  Venosan fix

SOKI ŚWIEŻO WYCISKANE  220 ML   CENA:  7ZŁ

  • pomarańcza                          
  • marchew + pomarańcza       
  • grejfrut + pomarańcza          
  • marchew                               
  • marchew + jabłko                 
  • marchew + seler                                      
  • marchew + burak                                    
  • marchew + pietruszka           

Pijalnia Wód Sanatorium Uzdrowiskowego „Bałtyk” to jedyne miejsce na polskim wybrzeżu, gdzie można w ciszy i spokoju skorzystać z kuracji pitnej wodami leczniczymi.

 

Kuracja pitna, zwana także krenoterapią jest popularnym zabiegiem uzdrowiskowym polegającym na piciu wód leczniczych w ściśle określonych objętościach i limitowanym czasie, zgodnie z zaleceniem lekarskim.


Działanie miejscowe kuracji obejmuje przewód pokarmowy, a działanie ogólne zależne jest w głównej mierze, choć nie wyłącznie od składu chemicznego wody leczniczej (w tym proporcji między jonami w niej występującymi) i jej własności fizycznych (w tym temperatury), dawkowania i czasu stosowanej kuracji. Krenoterapia może być kuracją podstawową lub uzupełniającą, stosowana łącznie z kąpielami leczniczymi i innymi zabiegami z dziedziny medycyny fizykalnej.

 

Najczęściej stosowane w kuracji pitnej są szczawy i wody kwasowęglowe, wykorzystywane m.in. w schorzeniach układu moczowego, układu pokarmowego, chorobach metabolicznych, cukrzycy i chorobach zawodowych. Kuracja pitna wodami słonymi (chlorkowymi) ma zastosowanie w chorobach układu trawiennego, cukrzycy, układu moczowego i zatruciach metalami ciężkimi. Wody siarczanowe i siarczkowe, stosunkowo rzadko stosowane w naszym kraju w kuracji pitnej, wskazane są w terapii chorób przewodu pokarmowego, zaburzeniach przemiany materii, chorobach dróg oddechowych i zatruciach metalami ciężkimi. W stosowane są również niektóre wody swoiste m.in. żelaziste (m.in. w niedokrwistości i niedoborach żelaza), fluorkowe (m.in. przy osteoporozie, chorobach układu moczowego, w rekonwalescencji infekcji), jodkowe (m.in. w chorobach układu trawiennego i oddechowego oraz chorobach zwyrodnieniowych układu ruchu i w nadciśnieniu), radonowe (m.in. w cukrzycy, miażdżycy, chorobach układu moczowego).

 

Wody, których można skosztować w naszej pijalni wydobywane są z naturalnie wybijających źródeł, które są zlokalizowane w uzdrowiskach i miejscowościach południowej części Polski, obejmującej Sudety, Karpaty i zapadlisko przedkarpackie. Głównymi
i dobrze znanymi zagłębiami są Krynica-Zdrój oraz Wysowa-Zdrój.  

Relaks Dla Dwojga
2017
Klasyczny Pakiet Kuracyjny
2017
Sylwester FIRST MINUTE!
2017